PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=334999}
6,8 114 394
oceny
6,8 10 1 114394
4,8 15
ocen krytyków
Warcraft: Początek
powrót do forum filmu Warcraft: Początek

Przede wszystkim: film jest konkretny i jest zamkniętą całością - nie ma ściemy, że się urywa w środku akcji. Dalej; jest epicki w ogólnym rozumieniu tego słowa - wielokrotnie ważą się tu losy świata w rękach bardzo mocno zarysowanych i ważkich dla fabuły postaci - intensywność wydarzeń jest bardzo duża i połączona z bardzo ciężkimi i "brudnymi" wyborami moralnymi (odrobina klimatu gier Wiedźmińskich ;P) i została zaprezentowana na ekranie w sposób bardzo intensywny, przypominający styl japoński - z jednej strony Kurosawa, z drugiej anime ;) - spora część głównych bohaterów nie dożywa końcówki, ale każde oddane przez nich życie dodaje dużą wartość i sens dla fabuły. Orki są świetnie zrealizowane - głęboko i mocno zarysowane i kradną większość sympatii widza.
Plusy: dobra, działająca na uczucia, pozbawiona płycizn intelektualnych i zrozumiała fabuła z wieloma (!!!) momentami szczytowymi.
Minusy: bardzo mocno widać brak doświadczenia Jonesa w prowadzeniu dużych produkcji polegających na postprodukcji - o ile orki są zrobione świetnie to "ludzcy" aktorzy grający do zielonego tła wypadają dokładnie jak to brzmi - jak wklejeni do filmu-przerywnika z gry, choć tu w sumie jestem rozdarty - z trzeciej strony daje to filmowi trochę klimatu starych gier :)
Osobisty minus dla producentów: karny k...s za dobór żywych aktorów - cyfrowe orki lepiej grają niż tam banda ćmoków ^.^

ocenił(a) film na 7
Filippiarz

Mylisz się film kończy się nie w połowie akcji ale nie tam gdzie trzeba gdyż pierwszą część warcrafta zakończyło spalenie stormwind przejęcie władzy przez orgrima doomhammera wymordowanie rady cienia stworzenie hordy z wszystkich klanów tutaj bardzo mocno zmieniono fabułę miałem nadzieję przynajmniej na zakończenie po spaleniu stormwind chyba nawet było w trailerach tutaj tego zabrakło film 7,5+ jak dla mnie przez to że kończy się o te przynajmniej pół godziny za wcześnie.

ocenił(a) film na 9
maupajoke

zapomniałem dodać, że nigdy nie grałem w żadne Warcrafty i JA odczuwam ten film jest zamkniętą, spełnioną całość - tak jako ludek z ulicy, który nie ma zielonego pojęcia o całości historii

ocenił(a) film na 7
Filippiarz

Spoko rozumiem i fajnie że ci się podobał mi też czekam na kolejne i na pewno pójdę ale miałem nadzieję na 1film 1 gra żeby trylogia filmowa zamknęła trylogię gier.
Poza tym podobno blizzard miał rozdawać kody do gry na battlechesta do biletów ja nie dostałem ktoś to ma?

ocenił(a) film na 9
maupajoke

W Multikinie rozdawali kody do Wow-a. Chcesz jeden bo mam trzy, a nie gram w Wow-a.

ocenił(a) film na 9
maupajoke

Nie było na to wszystko czasu. Rady Cienia nawet nie było. Żeby to wszystko pokazać w normalnym tempie film musiałby mieć ze 4 godziny. Jonesowi dali niecałe 3, a po nagraniu skrócili do 2 :D Trzeba docenić to co jest, bo nie jest źle :)

ocenił(a) film na 9
Dentarg

I niestety skrócenie widać jak na dłoni. Ale takie mamy realia niestety. Reżyser ma mało do gadania :(

ocenił(a) film na 7
aja9

aja9 Jasne że bym chciał jeżeli mógłbyś poproszę o wysłanie prywatną wiadomością z góry dzięki.

ocenił(a) film na 7
maupajoke

Oj wychodzi na to że nie mogę odbierać i pisać prywatnych wiadomości więc gdybyś mógł to prosiłbym o podesłanie na mail patrykpaluszek@interia.pl.

ocenił(a) film na 9
maupajoke

Poszło

ocenił(a) film na 9
Dentarg

Ciekawe o ile wydłużą wersję reżyserką.

ocenił(a) film na 9
kryzys13

O 40 minut :)

ocenił(a) film na 10
maupajoke

Przestałem czytać po 2 linijkach. Kur.wa ostrzegaj przed spoilerami śmieciu

ocenił(a) film na 9
Filippiarz

Podniosłem ocene do 10 bo to jest jak jakaś cholerna heroina - wiem, że to jest złe, ale obejrzałem już kilkanaście razy i nie moge przestać :v

użytkownik usunięty
Filippiarz

Gratuluje wytrwałości.

ocenił(a) film na 10
Filippiarz

Przecież orkowie też byli grani przez aktorów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones