PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104078}
7,1 676
ocen
7,1 10 1 676
Pollyanna
powrót do forum filmu Pollyanna

ksiażka

ocenił(a) film na 10

jest wspaniała - dokładnie cos w stylu Ani z Zielonego Wzrórza - zapewne i film będzie super....już czekam na niego
P.s. Jest także druga częsć i mam nadzieję, ze też zostanie zfilmowana...

Beta

Pytanie
Film można oglądać na HBO. Mam pytanie - o czym jest 2 część?

ocenił(a) film na 10
Arli

Druga część to POLLYANNA DORASTA. Opowiada ona o dwóch okresach w życiu Pollyanny - pierwszy to jak jest jeszcze dzieckiem i kuruje się w ośrodku, do którego wysłał ją doktor Chilton na leczenie sparaliżowanych nóg. Będąc na rekonwalescencji zaprzyjaźnia się z pielęgniarką, która przysyła ją do swojej zgorzkniałej przyjaciółki, która po zaginięciu swego siostrzeńca Jamiego nie umie znaleźć sensu życia. Dziewczynka pomaga zgorzkniałej starszej pani, a także znajduje chłopca kalekę jeżdżącego na wózku inwalidzkim i mieszkającego w biednej ulicy - ma on na imię Jamie i jest sierotą. Nie jest to jednak ten poszukiwany siostrzeniec - mimo wszystko dzięki staraniom Pollyanna starsza pani zaadoptuje chłopaka. Drugi okres w życiu Pollyanny opisany tutaj to jest dorosłość - dziewczynka wraca ze studiów, ale niestety zastaje ją tragedia: doktor Chilton zmarł, a majątek cioci Polly przepadł. Dziewczynka zarabia na utrzymanie swoje i ciotki wynajmując ich dom wczasowiczom oraz pisząc powieści. Jednocześnie Jimmy Bean również dorasta, zostaje inżynierem i zakochuje się w Pollyannie. Ale wtedy pojawiają się kłopoty i nieporozumienia jedne za drugim. Najpierw Jimmy myśli, że Pollyanna kocha Jamiego (który poddany został temu samemu zabiegowi, co wcześniej Pollyanna, ale nie odzyskał w pełni władzy w nogach i wciąż chodził o kulach) i honorowo chcę się wycofać nie chcąc rywalizować z kaleką, jednakże okazuje się, że Jamie kocha (bez wzajemności) inną. Potem pojawia się rzekoma pogłoska, iż pan Pendlenton chce się ożenić z Pollyanną, a ta słysząc te pogłoski stwierdza, że nie złamie mu serca jak jej matka wbrew temu, co czuje do Jima. Okazuje się to jednak niepotrzebne, bo pan Pendleton zaleca się do ciotki Jamiego. Jednakże na drodze zakochanych staje ciotka Polly uważając, że Jimmy choć adoptowany wciąż pozostaje sierotą niepewnego pochodzenia i ślub z nim to mezalians dla siostrzenicy Harringtonów. Na szczęście z pomocą Pendlentona Jimmy otwiera kopertę z papierami zostawioną w sierocińcu przez ojca Jimmego. Z nich wynika, że Jimmy to właśnie zaginiony Jamie, a więc jest z bogatej i poważanej rodziny. Zatem teraz nic już nie stoi na przeszkodzie zakochanych Pollyannie i Jimmy'emu Beanowi.

I przyznaję, że ja również mam nadzieję, że twórcy POLLYANNY z 2003 roku nakręcą film POLLYANNA DORASTA, ma się rozumieć, z tą samą obsadą :)

kronikarz56

Ale Pollyana i ten Jimmy wzięli ślub?

ocenił(a) film na 10
mania19

Oczywiście, że tak. Pollyanna i Jimmy pobrali się. To znaczy na końcu książki nie ma opisu ich śluby, ale wiadomo, że się pobrali. Są podobno nawet jakieś powieści o losach dzieci ich obojga.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones